Divoši bez domova

9. února 2015 /
foto: Food Not Bombs Plzeň (všechna fota).

Když jsem v listopadu procházel Brnem, něco se mi zdálo jinak než loni. Na četných místech, mnohdy křiklavě zjevných (před dveřmi právě zavřené restaurace či na Zelném trhu), přespávali lidé bez domova. Pravda, cesta do práce mě nově nutila projít centrem, a je tak možné, že jsem si daného jevu dříve nevšiml prostě proto, že jsem se pohyboval po jiných trasách. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že je bezdomovců víc a beznaděj jejich přítomnosti k nám promlouvá ještě o něco úpěnlivěji.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.