Najdete opravdové Zelené?

4. června 2009 /

7G vyhlašuje pátrání po skutečných, autentických etc. Zelených, ohroženém druhu, jehož poslední exempláře se umně ukrývají v tuzemské (civilizační) džungli. Opravdoví Zelení vykazují následující poznávací znamení:

Nesmí být ani melounovití čili vevnitř rudí, ani tyrkysoví čili neoliberální. Musí být věcní, nikdy ne ideologičtí; musí lidi spojovat, ne sektářsky rozdělovat; musí reálně jednat, ne planě remcat, musí mít optimistickou vizi, a ne katastroficky strašit. Měli by nabízet konkrétní a efektivní řešení, ale nesmí sklouznout k pragmatickému technokratismu. Měli by usilovat o změnu hodnot, ale (z taktických důvodů) nesmí lidem-voličům vyčítat, že žijí ekologicky nešetrně. Měli by usilovat o zásadní změnu neudržitelného systému, ale (z taktických důvodů) nesmí otevřeně kritizovat jeho základní sloupy, například trh nebo růst HDP. Měli by působit mladě, svěže, (bio)dynamicky, nikdy ne staře, unaveně a jako NPK hnojená a Roundupem stříkaná kukuřice v podhorské oblasti. A samozřejmě, a na to pozor!, nesmí zavádět lidstvo na stromy a do jeskyní, ale naopak k přírodě přátelským autům a čistým technologiím.

Úspěšným nálezcům takového Zeleného věnujeme Zelenou svatozář. Kontaktní adresa: Přátelé zeleného údolí, Zelný rynk 16, 111 50, Nový Zéland.

Pro inspiraci připojujeme několik video tipů. Našli? Nenašli?

Dlouholetá znalkyně zeleného hnutí Iveta Bartošová favorizuje tyto exempláře:

Zvířata na statku si zřejmě oblíbila tyto reálně jednající a neremcající pracant(k)y:

Mladě, svěže a nevyčítavě působí tato zelená revolucionářka:

Její ex-kolegyně zase zní tak nějak svorně, věcně a relaxačně: (Doporučujeme si video pustit 7x po sobě a uvidíte ty účinky…)

Optimismem a (bio)dynamikou pak hýří severomoravští jedinci, ve víru hop-hopu nepřeslechněte jejich pozoruhodné poselství „zvířátka jsou kamarádi / nečuráme na kapradí“:

A jak to vypadá s výskytem Zelených v zahraničí? Přes lamanšský průplav nám posílají vizitku (v eurovolbách osmiprocentní) britští příbuzní. Že bychom se dočkali zeleno-druhové invaze?

(17. června 2009)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.