Od ekofeminismu ke queer ekologii

17. srpna 2016 /
foto: www.athensmagazine.gr

Pokud byste hledali texty pojednávající o soucítění s přírodou, truchlení nad jejím ničením a lásce k ní, nemohli byste přehlédnout, že o těchto tématech píší většinou ženy. Nejedná se o většinu drtivou, ale vzhledem k všeobecné převaze publikujících mužů (v časopise Resurgence & The Ecologist publikují autoři a autorky v přibližném poměru 2:1) se vnucuje otázka: Proč se emocionálními přístupy k přírodě zabývají většinou ženy? Mají ženy k přírodě blíže než muži, a proto s ní více soucítí a chrání ji? A jak k přírodě přistupují ti, co se s běžnými genderovými kategoriemi neztotožňují?

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.