Odchádzame? Kedy a kam?

22. června 2020 /
foto: Oleksandra Bardaš
„Narobili ste skazy ako nikto doteraz, neobstáli ste, spustošili ste prírodu, choďte, choďte, skapte, ale bez nás!“ expresívne vyzýva ľudstvo filozof ústami líšky, ktorú si stvoril ako partnerku do rozhovoru so sebou samým. Dialóg medzi autorom a líškou tvorí záverečnou kapitolu knihy Odchádzame?, ktorá je záverečným bilancovaním slovenského filozofa a historika filozofie Teodora Münza. Podtitul knihy „Esej o človeku a prírode“ naznačuje, že by mohlo ísť o priamočiaru environmentálne ladenú úvahu. Nie je to tak. Kniha predstavuje pohľad autora na človeka a jeho miesto nielen v užšie chápanej prírode, ale vo svete ako takom.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2020 vyjde v 2. polovině října.