Odchádzame? Kedy a kam?

22. června 2020 /
foto: Oleksandra Bardaš
„Narobili ste skazy ako nikto doteraz, neobstáli ste, spustošili ste prírodu, choďte, choďte, skapte, ale bez nás!“ expresívne vyzýva ľudstvo filozof ústami líšky, ktorú si stvoril ako partnerku do rozhovoru so sebou samým. Dialóg medzi autorom a líškou tvorí záverečnou kapitolu knihy Odchádzame?, ktorá je záverečným bilancovaním slovenského filozofa a historika filozofie Teodora Münza. Podtitul knihy „Esej o človeku a prírode“ naznačuje, že by mohlo ísť o priamočiaru environmentálne ladenú úvahu. Nie je to tak. Kniha predstavuje pohľad autora na človeka a jeho miesto nielen v užšie chápanej prírode, ale vo svete ako takom.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.