Z ulice do Přestupní stanice

23. ledna 2022 /
foto: archiv Evy Dudové. Přestupní stanice
Sedmá generace 6/2021
Sedmá generace 6/2021
Z ulice do Přestupní stanice
/

Vcházím udýchaná s velkým zpožděním do malé prodejny na Opatovické ulici v Praze. Nikdo znuděně nečeká za pracovním stolem, naopak. Každá minuta je v Přestupní stanici vyplněna nějakou činností, takže ani moje zpoždění neznamená přestávku. Končící porada o skladových zásobách probíhá za normálního prodeje. Usedáme ke stolu u výlohy, kývám na nabídku čaje a kolem mě procházejí zákaznice z ciziny, zatímco pan Richard, zdejší pomocná ruka z řad lidí bez domova, odnáší nefunkční stojan na oblečení do kontejneru na kov. „Danajský dar,“ říká ve dveřích.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 6/2021.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.