Priviesť ekosystémy opäť k životu

foto: Karolína Gelatičová. Jozef Pecho
Potkáváme se na letní Klimatické dílně v Moravském Lieskovém, blízko česko-slovenské hranice. Pod vedením slovenské odnože Extinction Rebellion a Institutu Gaia zde probíhá týdenní tábor plný přednášek, workshopů a společného tvoření ve jménu udržitelnosti. Jozef Pecho, vystudovaný klimatolog a meteorolog, zde vede přednášku Klima: nový příběh, inspirovanou americkým myslitelem Charlesem Eisensteinem. V první části se věnuje poslední zprávě Mezivládního panelu pro klimatickou změnu (IPCC). Spolu s permakulturistou Jozefem Fekiačem se dále dostávají k hlubším souvislostem, geopolitice, konzumní společnosti, ale zejména společně s účastníky přednášky načrtávají různá řešení, do kterých se každý může zapojit. Témat na rozhovor tedy nebylo málo.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.