Putování za nulovým odpadem

17. února 2018 /
foto: Bezobaláč ve Zlíně, foto: bezobaluzlin.cz

Třídění odpadu se pomalu usadilo v povědomí společnosti. Naučili jsme se, že plasty patří do žlutého, papír do modrého a sklo do bílého a zeleného kontejneru, ti pokročilejší dokážou roztřídit i hliník, tetrapaky či textil. Úkol byl tedy splněn. Nebo ne? Třídit odpad je sice záslužná činnost, ale pořád se jedná o řešení následku, nikoli příčiny. A právě u příčiny je radno vždy začínat, pokud chceme problém jednou pro vždy poslat k šípku.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.