Vychází nová 7.G: Kde domov můj?

27. října 2015 /

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Rozeznáváme skutečné příčiny „uprchlické krize“? Jak probíhala blokáda hnědouhelného dolu v Porýní? Co policie p(r)opletla v akci Fénix? Jak dosáhnout soběstačnosti? Kdo bojuje proti vyhazování potravin? Co obnáší Montessori výchova? Proč nejsou fér rybí akvakultury ani rybolov? Máme bydlet v plusovém domě? Jak obnovovat kulturu ve jménu divočiny? Divestováním proti změně klimatu? Dáváme přednost spalovnám před recyklací? Je třeba skoncovat s norováním lišek? Jak vypadá komunitní a permakulturní zahrada? Bude svět ještě takový, jaký býval?

Do pátého letošního čísla jsme přichystali téma o migraci a uprchlictví, nahlížené především z environmentálního hlediska. Přečíst si též můžete reportáže z letošního německého klimatického kempu, hostětínské školy soběstačnosti a koncertu pro šumavskou divočinu. V čísle narazíte i na články o neetickém norování lišek, rozjíždějícím se komunitním zahrádkaření, neudržitelném rybolovu a rybích akvakulturách, stále populárnější Montessori výchově, novém trendu divestování peněz z fosilních projektů, iniciativě Zachraň jídlo nebo o tuzemských odpadových plánech. K rozhovoru jsme si pozvali somálského uprchlíka Muse Mohamuda, projektanta pasivních i plusových domů Rostislava Kubíčka a koordinátora dobrovolníků pomáhajících na Balkáně uprchlíkům Jana Piňose. Ten nám mimo jiné řekl: „Ze všeho přečteného i zažitého mi vyplývá, že právě procházíme zásadní vývojovou fází a svět už nebude takový, jaký býval. A pokud budeme schopni tuto změnu pozitivně přijmout a vyrovnáme se s ní tak, že se trochu uskrovníme a přijmeme jinakost, pořád to může dopadnout dobře.“

Vydání jako obvykle doplňujeme pravidelnými rubrikami Ekologický kompost, Terrapie, Librarium a Občanský kalendář. Na webu si též můžete prohlédnout nové fotogalerie: Peťo Tkáč přiblížil dění v (již neexistujícím) uprchlickém táboře Röszke, Jaromír Bláha a Martin XAXAP Tomáš zachytili dění na čtvrtém Koncertu pro šumavskou divočinu; k článku Tomáše Kaly o dobrovolnických Týdnech pro divočinu pak připojujeme tři fotosérie ze Ščúrnice, Moravského Krasu a Šumavy.                                                                 

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Ohleduplný podzim přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.