Julius Komárek: ochranář s puškou v ruce

9. února 2014 /
foto: Julius Komárek – Lovy v Karpatech. Čin, Praha 1942.

Julius Komárek (1892—1955) byl uznávaný zoolog, entomolog, zakladatel Výzkumného ústavu pro ochranu lesů, ale i náruživý myslivec a cestovatel. Pro příští generace zanechal cenný odkaz člověka, pro kterého byla příroda po celý život zdrojem inspirace a vědecké zvědavosti. Tento vztah uměl Komárek poutavě popularizovat, ať už v cestopisech, nebo v knížkách o zvířatech a myslivosti. Možná si na jeho publikace někteří naši čtenáři vzpomínají a pamatují si, podobně jako já při jejich nedávném čtení, radost z každé stránky. Pojďme si tedy Komárkův život a dílo připomenout.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.