Letět do ekologického pekla

26. února 2020 /
foto: archiv F
Je květen 2017. Já a dva další lidé zaměstnaní v Hnutí DUHA se chystáme na stáž u sesterské organizace Friends of the Earth (Přátelé Země) EWNI v Londýně. Čtyři dny budeme okrádat o čas velmi zaměstnané lidi, kteří aktuálně připravují kampaň proti brexitu, protože ten bude mít mimo jiné velký vliv na legislativu ochrany přírody a životního prostředí. Za každou hodinu s nimi jsme vděční, pomůže nám to totiž posunout práci naší organizace na jinou úroveň. Jásám, když nacházím akční jízdenku s třemi přestupy z Plzně do Bruselu, odkud budeme pokračovat také vlakem. Kolegyně Bára mi ale do plánu koupit tři jízdenky hází vidle. „Já nemůžu trávit celý den ve vlaku. Mám přece rodinu a čas s ní je vzácný. Navíc v tom množství letů se já už ztratím.“ Potkali jsme se tedy až v Londýně.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.