Sedmá generace

Můj první zápisník

Aneb co nás může příroda naučit

  • zápisník/učebnice pro děti od tří do šesti let
  • 168 barevných stran, formát A4, pevné desky, obsahuje 5 stran k vystřihnutí, 10 stran pro tvorbu dětského herbáře
  • o autorce: Amélie Janíková je původem z Francie, ale již sedm let žije na Valašsku ve Valašských Kloboukách. Má tři malá děti a měla pocit, že jim právě něco takového, jako je tato kniha, chybí

Základní tezí knihy je, že příroda je prostor plný příležitostí něco se naučit a získat důležité dovednosti. Děti mohou v přírodě počítat, kreslit, rozvíjet všechny smysly, fyzickou obratnost, vytrvalost i jemnou motoriku. Příroda může povzbudit jejich zvědavost, tvořivost a touhu po poznání.

Kniha je interaktivní a děti si z ní udělají originální osobní dílo a vzpomínku na dětství a objevování okolního světa a přírody. Je určena pro všechny, kteří se chtějí něco naučit hravou a zábavnou formou. Nejvíce ji ocení rodiče s dětmi, mateřské školky, lesní školky a centra ekologické výchovy.

Kniha je inspirována Montessori metodami a vybízí děti k pozorování okolního světa formou praktických činností a naučných experimentů, které se jim budou v životě mnohokrát hodit. Je rozdělena do čtyř částí, podle ročních období. Začíná podzimem, tedy začátkem školního roku, kdy děti začnou plnit svůj zápisník. Díky tomu si děti v každém ročním období prohloubí své smyslové vnímání a znalosti týkající se daného období roku. Sledují změny, učí se, co je pro každé roční období specifické.

Konec školního roku se blíží a Můj první zápisník je i pro vás tip na originální dárek určený dětem opouštějícím školku a chystajícím se do školy. Můj první zápisník si nyní můžete objednat k tištěnému předplatnému Sedmé generace. Spolu s časopisem poslouží i jako vhodný dárek. Za podporu 7.G děkujeme!

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.