Nechte je, ať se utopí

29. dubna 2019 /
foto: Raquel Nogueira. Palestina.
Kanadskou myslitelku Naomi Kleinovou, jejíž některé knihy (nejnověji Ne nestačí) vyšly i česky, není třeba čtenářům Sedmé generace představovat. V roce 2016 byla Naomi Klein pozvána do Londýna přednášet na každoročním setkání na paměť Edwarda Saida, kritika západních neokoloniálních přístupů a autora známé knihy Orientalismus (1978). Stejně jako Said, který se narodil a do šestnácti let žil v Palestině, také Kleinová navzdory svým židovským kořenům kritizuje izraelskou politiku vůči palestinské menšině. Ve své přednášce na Saidovu počest, jejíž upravenou a zkrácenou verzi přinášíme, jde však dál. Nabízí v ní souvislosti izraelsko-palestinského konfliktu s takzvaným zeleným kolonialismem a západního podceňování jiných kultur s klimatickou změnou.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.