Pandemie COVID-19: Afrika opět překvapuje

27. února 2021 /
foto: IMF Photo/James Oatway. Sestra testuje migranta na COVID-19, Johannesburg
Rok 2020 byl pro mnohé tím nejtěžším, který pamatují. Lidé na všech kontinentech bojují s novým koronavirem a životy mnohých jsou vzhůru nohama. Jen o jednom kontinentu se mluví méně, i když to bohužel není žádným překvapením. Afrika je po desítky let (nebála bych se říci i po staletí) oblíbená ukázka všeho negativního, na co si vzpomenete, kromě zvířat samozřejmě. Nová pandemie nebyla v tomto přístupu k Africe výjimkou a již od začátku se objevovaly téměř katastrofické scénáře, jak Afrika nezvládne novou epidemii. A jak to bylo ve skutečnosti?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2021 vyjde v 2. polovině dubna.