Hladová a zabíraná Afrika

17. února 2014 /
foto: Africa Renewal

Vnímání černého kontinentu, obzvláště v rozvinutém světě, je dnes značně protikladné. Je sice neoddiskutovatelným faktem, že mnohé země v současnosti zažívají na své poměry nebývalý ekonomický růst, na druhou stranu v Africe stále přetrvávají „klasické rozvojové“ problémy. Nejlépe to dokládá množství podvyživených lidí, jejichž počet se stále zvyšuje. Podle výroční zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) trpí v subsaharské Africe hladem či podvýživou každý čtvrtý člověk — přitom na světě „jen“ každý osmý. Splnění prvního Rozvojového cíle tisíciletí, který měl ambici snížit počet hladových do roku 2015 na polovinu, tak Afrika nedosáhne. Kde hledat příčiny?

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.