Království za pakoně!

26. října 2020 /
foto: Federico Gazzoli. Ceremoniál Kuomboka: Litungův doprovod v tradičním odění. Na pozadí záplavové pláně vidíte město Mongu.
Už vás unavuje číst pouze o lvech, slonech a žirafách v nádherných afrických parcích? Nechcete slyšet jen příběhy o chudobě, nemocích a rozpadajících se afrických ekonomikách? Po deseti letech v Africe vím, že úchvatná zvířata na pozadí široké pláně se sněhovými vrcholky Kilimandžára nejsou to jediné, co Afrika nabízí. Postupem času mě začala fascinovat místa, které běžný turista neuvidí. Jedním takovým místem je Barotseland v západní Zambii, kde jsem žila skoro dva roky.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Království za pakoně!

  1. […] o království Barotseland jsem původně napsala pro časopis Sedmá Generace, kde si ho můžete přečíst v plném znění. Pro vás nyní sdílím kratší verzi článku o […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.