Trhala lupinu dynamitem

26. dubna 2022 /
foto: Renata Placková. Lupina nezapře, že patří do čeledi motýlokvětých (bobovitých).
Člověku v patách kráčejí rostliny. Záměrně nebo náhodou lidé přesunuli z přirozeného areálu na nová pole působení zhruba čtyři procenta rostlin. Stará dobrá Evropa kupodivu není čistým příjemcem, ale i vývozcem rostlinných migrantů. Jejich osudy jsou různé: někteří ve volné přírodě nepřežijí a neopustí zahrady. Jiní se s domácí flórou spřátelí a nekonfliktně se zapojí. Sem tam je ale některý druh úspěšný až příliš. Máme biologické invaze řešit, nebo jen sledovat? A dokážeme s nimi vůbec něco udělat?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2023 vychází v 2. polovině června.