Vychází nová 7.G: Ekomenie

18. prosince 2015 /
foto: Jana Kloučková Kudrnová

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Jak čeští katolíci přijali eko-encykliku papeže Františka? Jsou muslimové zelení šampioni, nebo nejčernější ropáci? Jak 21. století k druidství přišlo? Co představuje příroda pro novopohanké rodnověrce? Lze lyžovat bez černého svědomí? Jaké hračky dát dětem? Jsou družstevní elektrárny chimérou? Šíří média rozvoj a demokracii? Jak rozmanité jsou naše lesy? Proč obnovovat pěstitelské dovednosti? Jak změnit sebe a svět? 

Do posledního letošního vydání jsme připravili téma o vztahu různých náboženství a věr k ochraně životního prostředí. Vedle katolíků či evangelíků přibližujeme i islám, hinduismus, druidství nebo rodnověří. Dále se věnujeme kondici tuzemských lesů, lyžařskému průmyslu, recyklujícím obchodům a dílnám, energetickým družstvům, ne/správným hračkám, dílu architekta Gorazda Čelechovského nebo médiím šířícím rozvoj. Zhodnotíme knihu Jonathana Foera Jíst zvířata, výstavu Má vlast či dokumenty z Ji.hlavy Galapágy a Změnit svět. Hovoříme s teologem Markem Orkem Váchou, ekoložkou Yvonnou Gaillyovou, zahrádkářem Markem Kvapilem či hudebníkem a šéfredaktorem Kulturních novin Jiřím Plockem. Vydání jako obvykle doplňujeme rubrikami Ekologický kompost, Terrapie, Librarium a Občanský kalendářSeznam všech článků čísla visí zde.

Na webu si jako obvykle můžete prohlédnout nové fotogalerie: v té první zachycuje ekolog Petr Jelínek rozmanitost zdejších lesů, ve druhé uvidíte novodobé recyklační aktivity – od Nadačního obchodu Veronica přes Bajkazyl, Rekola.cz, Zdrojovnu.cz, Pokoj č. 10 nebo pražské DIY dílny. 

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com,  Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Klidný (před)sváteční čas přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.