2012: Konec světa tak, jak ho známe?

28. února 2012 /
foto: Miguel Ugalde

V pátém roce globální ekonomické krize a v posledním roce mayského kalendáře se mainstreamoví ekonomové čím dál víc podobají ekologickým alarmistům. Dozvídáme se, že nikoliv environmentální, ale ekonomický kolaps by mohl znamenat konec světa tak, jak ho známe. Můžeme mít radost, že ekoaktivisté už na globální apokalypsu nemají monopol, výběr mezi ekologickým a ekonomickým zhroucením je ale ve skutečnosti naprosto falešný. Obě krize spolu totiž úzce souvisejí a jejich působení bude takřka ďábelsky synchronizované. Nevěříte? A myslíte si, že nějakou naději představuje hnutí Occupy?

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.