A po nás popel

18. prosince 2018 /
foto: Mohamed Nohassi
Kritici často namítají, že environmentalismus je vlastně ideologie. Pokud by tomu mělo něco nasvědčovat, je to role, jakou v něm zastupují vzory. Svatých otců a matek environmentalismu máme slušný panteon a také ve vašem blízkém okolí pravděpodobně působí nějaká místní, s krajem náležitě srostlá legenda. Téma čísla, věnující se jejich vyhoření, jen dokazuje, jak moc je pro nás takový příklad důležitý. Jak moc na tyto osobnosti environmentálního hnutí spoléháme. Jako by oni byli tím plamínkem, který se zoufale snaží založit na požár. Jako by nás bez nich čekala jen nevyhnutelnost studené entropické propasti. Vypovídá to něco o stavu společnosti. Pro environmentální témata sama masově nehoří. Nebo už stihla vyhořet? A co když je odsouzena k věčnému doutnání, jako proslulé ostravské haldy?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.