mléku

A to všechno kvůli mléku

24. srpna 2023 /
foto: Karolína Kupková. Ranní a večerní shánění krav je docela odpočinkovou záležitostí. Pokud si tedy zrovna některá z krav neusmyslí, že jde jinudy, jako třeba Ljómalind na této fotce. To se pak pořádně zapotíte a stejně ji většinou nedoženete.
Kubba má zraněný cecek. Ptám se Steiniho, co s tím. „Vydojit,“ říká. „Ale jak,“ divím se já, „vždyť mě na to nenechá sáhnout.“ „Zafixovat,“ zní odpověď. A tak sedím na islandských Westfjordech, na nejzápadnější farmě Evropy, a brečím nad mléčnou krávou.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.