Ako darovať peniaze a ešte aj pri tom (možno) zbohatnúť

13. října 2012 /

Peniaze môžem niekomu darovať tak, že ich vyberiem z peňaženky alebo ich prevediem z môjho účtu na jeho účet. Vždy zvažujem, kedy, komu a koľko darujem, čím viac sa chystám darovať, tým dlhšie. Potom mám na chvíľočku dobrý pocit. Keby som mohla niekomu prikázať, aby peniaze daroval namiesto mňa a moja peňaženka i konto by zostali nedotknuté, možno by sa mi rozhodovalo ľahšie. Ale možno by som o ten chvíľkový dobrý pocit prišla. Raz za rok si to môžem vyskúšať — vždy, keď podávam daňové priznanie. Daň musím zaplatiť tak či tak. Ale mám možnosť prikázať daňovému úradu, aby časť z nej niekomu daroval. Volá sa to daňová asignácia.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.