Bylinkářské praktikum na Vlčí hoře

30. července 2022 - 31. července 2022 /

Krásná Lípa. Kurz o všem, co se týká pěstování, sběru a zpracování léčivých bylin. Poznáte, co nabízí aromaterapie, ajurvéda a permakultura při práci s bylinami a jejich zpracování na domácí lékárnu a drogerii. Proberete tradiční i nové způsoby využití léčivek divokých i pěstovaných. Naučíte se správně načasovat a sbírat kombinace bylin v zahradě i v čajových směsích, základní tradiční recepty – maceráty, čaje, tinktury, balzámy, oleje, kořenící směsi. Vyzkoušíte si různé esenciální oleje, ať už pro kosmetické či kuchyňské využití. Praktickou částí víkendu je výroba medicíny, kterou si odvezete domů i s recepty. Přihlášky do 14. 7. 2022. Lektorka Katka Horáčková. Více informací na www.permakulturacs.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.