Červnová trojka o Ukrajině, Keni, Nadechnutí

25. května 2022 /

V připravovaném čísle budeme pokračovat ve sledování nejdůležitějšího konfliktu současnosti, ruské války v Ukrajině. Tentokrát přiblížíme roli ekologických organizací, krušné osudy zvířat zasažených válkou, genderový rozměr krize nebo zkušenosti lidí pomáhajícím uprchlíkům. Dále v čísle navštívíme konferenci Nadechnutí 2022, představíme vrcholové predátory, ohrožené druhy nebo cirkulární ekonomiku. Hovořit budeme se třemi ukrajinskými ekologickými zemědělci, ochranářkou působící v Keni Markétou Antonínovou nebo vědcem z MENDELU Miroslavem Horákem. Zhodnotíme knihy To je jízda a Osm smrtelných hříchů civilizace nebo filmy Jak zabít mrak a Než přijde válka.

Než trojka vyjde, můžete si dočítat letošní dvojku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.