Chceme budovat komunitu

18. prosince 2018 /
foto: Tomáš Rubín pro city-dog.cz.
Knihovny věcí se v posledních letech šíří napříč západními zeměmi. Svou knihovnu má Německo, Británie, USA i Kanada. Pražská Knihovna je otevřená už rok a známá je pod zkratkou LOT, z anglického Library of Things. O její chod se starají mladí lidé a snaží se o mnohem víc než jen o půjčování věcí. „K půjčenému kladivu je potřeba ruka, co umí zatlouct hřebík tak, aby se neohnul,“ říká Tom Zahrádka, jeden z provozovatelů. Na jeden týden si zde můžete zapůjčit široký sortiment věcí — od nářadí přes sportovní potřeby, gril, kolo až po šicí stroj. Jak to všechno funguje?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.