Čo nového, genetickí modifikátori?

22. února 2023 /
O geneticky modifikovaných plodinách toho v ostatných rokoch veľa nepočuť. Nečudo, problémy životného prostredia v uplynulých troch rokoch účinne prekryla pandémia ochorenia COVID-19 a vojna v Ukrajine. Ale ani predtým to nebol náš hlavný problém. V Európskej únii je pre pestovanie schválená stále jediná poľnohospodárska plodina, kukurica Mon-810, a proces schvaľovania je natoľko zložitý, že sa doň spoločnosti distribuujúce geneticky modifikované semená radšej ani nepúšťali. To by sa teraz malo zmeniť. Jednou z príčin sú aj nové technológie modifikácie genómu, napríklad takzvaný „gene drive“ alebo CRISPR-Cas9. O čo sa jedná?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.