Čtenářský dotazník

17. prosince 2020 /
foto: pxhere.com
Budeme vám moc vděční, pokud si najdete čas na vyplnění čtenářského dotazníku. Vaše zpětná vazba nám pomůže lépe vstoupit do 30. ročníku Sedmé generace.

Děkujeme vám za váš čas i podněty a přejeme klidný závěr roku 2020.

redakce 7.G

18 komentářů: “Čtenářský dotazník”

 1. Radek napsal:

  Rád čtu o ekologických tématech, ale irituje mě v SG propagace levicové politiky.

 2. přemnožení,automobilismus napsal:

  Chybí téma přemnožení lidstva a to i v rámci populace ČR, dále stále dokola megabožstvo automobilismus a na něho navázané externality (hlavně nepropagovat osobní elektromobilitu-je to to samé – zbytečnost, nadužívání,navázání na další konzum, fragmentace a zastavování krajiny atd. atd. …) Jana

 3. Anna napsal:

  líbí se mi jak to vedete 🙂

  šl by tam dostat i rubrika umění, co se ekologii zajímá? neb poezie?
  co třeba můžu dělat já ve výtvarce na ZUŠ s žáky? krom nekupování tolika plastových věcí 🙂

  dtazník nejde dobře vyplnit

 4. Ludmila Fučíková napsal:

  Jsem spokojená s obsahem, možná bych uvítala články o jaderném odpadu- hledání místa pro hlubinné úložiště, žiju v lokalitě (čertův) Hrádek na Vysočině a hrozba trvá už 27 let. 15 ministrů MPO, 4 ředitele SURAO, neférové jednání s obcemi, všichni žvani stejně. Je to poměrně aktuální téma.

 5. Karel Freund napsal:

  zajímavá témata, jen škoda, že jste napojeni na Deník referendum, či spíše někteří osobně nakloněni Jakubu Patočkovi. Ale nakonec – každej byl jednou mladej, že ?
  Kf.

 6. Ondrej napsal:

  Držím palce do dalších desetiletí!

 7. Michaela napsal:

  V 7.G si může každý najít to svoje,ale každému se 7.G zavděčit nemůže, a ani tak není myšlena,navíc je otevřená připomíkám a pro mě je to spolehlivý zdroj aktuálních informací

 8. Dagmar Smolíková napsal:

  Srdečně zdravím redakci,

  už 30 let? Toto letí! 🙂 Přeji vám i čtenářům a čtenářkám, ať se vám daří rozkrývat další eko-zákoutí, přinášet nadějeplné inspirace a kultivovat naši společnost. Také Vám přeji hodně kvalitních autorů a autorek.

  Dáša

 9. František Tichý napsal:

  Bydlím kousek od Břeclavi a tak jsem si chtěl koupit 7G na uvedeném místě, což se mně nikdy nepodařilo.

 10. Jan napsal:

  Ocenil bych více psychologicky laděných článků – psychologické důvvody prč dochází k ničení krajiny a naopak jak podpořit vytváření vztahy k životnímu prostředí zejména u dětí. Dále by mne potěšili umělecké reflexe eko témat – výtvarné umění, poezie, eseje …

 11. Málek napsal:

  U zelené branže od roku 1975.V četně 17 – ti letého zaměstnání s účastí ve stavebních řízení.Nyní pouze terenní pracovník mající na hrbu dobrovolný spolek přírody i s pouze s občasným jednání na úřadech ve věcech přírodních . Odebírám dále Ochranu přírody,Vesmír,Krásu domova. Uvádění informací je posilou do práce pro přírodu. K uváděným tématům 7 – G nemám námitek. Čeho se obávám o naši republiku i o naše mladé lidi je toto. Již 6 – ti leté stěhování národů z Asie a Afriky do naší Evropy.Dějiny tvoří lidé a tak se nám dějiny opakují. Stěhování národů zde v letech 1938-45 kdy bylo zabito 350 tisíc občanů naší republiky. Stěhování národů Jugoslavie před 20 – ti roky.Zabito 200 tisíc a ze svých domovů vyhnáno 800 tisíc Jugoslávců. Uvedené počty není strašení .To je pouze současná realita.
  Viz západní politici jsou v této věci velice nad věcí a bez výhledu do časů budoucích ……….. Valenta

 12. napsal:

  Jakkoliv vnímám 7G jako inertní médium, které se (z mého pohledu bohužel) politickým otázkám spíše vyhýbá, tak když zde vidím tu směs komentářů od pravičáků, malthusiánů a zastydlých nacionalistů*, cítím jistou potřebu připomínat jim realitu. Tedy: Socialismus nebo smrt!

  * ignorujíc “neutrální” komentáře s praktickými připomínkami, jichž se nechci nijak dotknout

 13. Blahopřeji, že se stále držíte na velmi vysoké úrovni, že hledáte nové podněty. Přála bych si seriál o alternativním ekologickém bydlení mladých, a samozřejmně zpětná vazba za 5,10 let. K tomu patřící zahradnictví, sadařství, nové pěstitelské ekofarmy,reciklace starších věcí, v tvorbě oblečení, v tvorbě výtvarné, hudební, literární… Ludmila Kouřilová

 14. Zdeněk napsal:

  Nezkýčovitět prosím. . !

 15. Mirek napsal:

  Nezapomenout komentovat zavedení Nového zákona o dpadech a jeho důsledky pro Obec-občany .Odborné články z provozu v obcích budou zajímat většinu čtenářů .

 16. JR napsal:

  Díky a respekt za stabilní přísun kvalitních a aktuálních textů. Držet tuhle “pochodeň” má určitě smysl. Časopis jsem přes 5 let nesledoval a myslím, že po stránce kvality šel nahoru.

 17. Udržte si kvalitní úroveň, mě osobně se velice líbil v jednom z minulých čísel např. rozhovor s paní profesorkou Annou Hogenovou. Krásný je rovněž článek z publikace Stephana Martina Žít kosmický život. Mám na mysli to, že vždy je potřeba dát lidem perpektivu, naději pro další život, inspiraci… přesvědčení, že život je nádherný vzácný dar. Udržet si za všech okolností svou vnitřní sílu a vědomí, že chceme-li něco skutečně, opravdově, pak nic není nemožné … Zuzana Čajková

 18. Anna napsal:

  Skvělý časopis, ráda si jej čtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.