Debata: Ztrácíme půdu pod nohama?

2. května 2019 /
Zveme vás na další debatní večer Sedmé generace:

Jaké jsou největší problémy, kterým zdejší půda čelí? Můžeme je vyřešit? Jaké má půda v krajině funkce a jak je vhodně podporovat? Pečujeme o půdu hůře než v zahraničí? Proč ztrácíme ornou půdu? Jaké jsou prognózy vývoje? Kdo je za to zodpovědný? Jde o obecný jev, nebo krajově podmíněný? Dotuje EU nešetrné hospodaření půdou? Jaké bychom měli následovat příklady dobré praxe?

Nad těmito (i vašimi) otázkami budou diskutovat:

  • Mgr. Pavel Rotter, Ph.D. – vystudoval chemii životního prostředí a zajímá se ekologickou stabilitu na úrovni ekosystémů i krajiny, o vztahy v lesních půdách a degradaci půd obecně. Působí na Masarykově univerzitě v Brně a také ve Výzkumném ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví (VÚKOZ)
  • doc. Ing. Jana Podhrázská, Ph.D. – působící na Mendelově univerzitě v Brně při ústavu aplikované a krajiné ekologie a ve Výzkumném ústavu meliorací a ochrany půdy (VÚMOP)

Kdy: 27. 5. od 19 hodin

Kde: Tři ocásci, Tř. kpt. Jaroše 18, Brno

Moderuje: Jan Skalík

Vstupné: dobrovolné

Těším se na vás i vaše dotazy.

Děkujeme za podporu kavárně Tři ocásci a Nadačnímu fondu nezávislé žurnalistiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.