Dějiny donkichotství

1. února 2018 /
foto: ceskatelevize.cz (vše)

Nikdy mě nenapadlo, že bych mohl být ve čtyřiatřiceti počítán mezi pamětníky. Díky kontaktu se studenty na univerzitní půdě si však rok od roku zřetelněji uvědomuji, že jména jako Josef Vavroušek či Ivan Dejmal znějí někomu, kdo se narodil v roce 1998, podobně exoticky, jako znějí mně jména normalizačních papalášů. Tuto mezigenerační informační trhlinu zaceluje dokumentární cyklus Dějiny neposlušnosti, který na podzim v pěti dílech odvysílala Česká televize v rámci eko-publicistického pořadu Nedej se.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.