Divadlo Verdis: Křeč svatého Vladimíra

10. ledna 2023 /
Sedmá generace a Nadace Veronica opět po roce zvou na premiéru a derniéru divadelní hry souboru Verdis, tentokrát sci-fi výlet tunelem času z Moskvy do Brna autorů Josefa Ference a Mojmíra Vlašína s názvem Křeč svatého Vladimíra.

Světová premiéra a derniéra: v úterý 7. března 2023
Začátek: v 19:00
Místo: Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno
Vstupenky: do konce ledna 550 korun, v únoru 600 korun, v březnu 650 korun
K dostání: přes smsticket.cz v obchodech Nadace Veronica, Pekařská 38 a Palackého 25, nebo pište na sgenerace@hnutiduha.cz.
Program: Kromě divadla bude tradiční aukce. Následuje žraut a košt vín, na kterém vegetariáni chrochtají a masožrouti pláčou. K tanci a poslechu bude hrát cimbálovka Veronica. Vstup od 18:30.

Science fiction vychází z knih Karla Havlíčka Borovského Cesta na Rus a Křest svatého Vladimíra. Autoři se také inspirovali díly Svatopluka Čecha Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století a Julia Vernea Cesta kolem měsíce, avšak ve výsledku se jim to nějak zvrtlo a pod tlakem členů souboru Verdis a mezinárodních událostí vzniklo neopakovatelné dílo, což v praxi znamená, že už si ho zřejmě netroufnou nikdy opakovat.

Režie: Mojmír Vlašín
Doživotní inspicient: Tomáš Havlíček
Choreografie: Richard Fajnor
Produkce: Simona Horká
Odborný poradce: Ivo Dostál
Hrají: neherci a neherky divadelního souboru Verdis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.