Editorial

21. února 2022 /
foto: Foto: Toa Heftiba.
V tomto čísle se věnujeme sdílení, bezobalům i mnohému dalšímu.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

po klasicky zemanovských průtazích máme novou vládu, která sice v environmentální oblasti slibuje leccos nadějného, v praxi však začala tím, že Polsku umožnila těžit uhlí v Turówě a chce postavit nový reaktor nejen v Dukovanech, ale i v Temelíně. 

Jeden z rysů našeho časopisu spočívá v dlouhodobém sledování sociálně-ekologických témat. Po deseti letech se tudíž vracíme ke sdílení jakožto fenoménu, který se v mezidobí stal nejen mnohem diskutovanějším, ale i praktikovanějším. Po šesti letech od jejich nástupu též sondujeme současnou velmi obtížnou situaci zdejších bezobalových obchodů. Další sedmogenerační trvalku, větrné elektrárny, vyjela do krušnohorské Moldavy pozorovat Žaneta Gregorová.

Dostane se však i na nové pojmy: s Marií Drahoňovskou zažijete mikrodobrodružství, Dominik Plíhal přibližuje nástup družstevních supermarketů a Ester Dobiášová představuje efektivní altruismus. 

Závěrem si dovoluji tři reklamní sdělení. Jednak vás srdečně zvu do Divadla Husa na provázku, kde soubor Verdis odehraje 26. března premiéru hry Hacienda na Stříbrné řece. Vstupenky si můžete zakoupit přes smsticket.cz nebo náš redakční e-mail sgenerace@hnutiduha.cz. Za druhé připomínám, že na stránce sedmagenerace.cz/podcast na vás čeká již téměř stovka audioverzí včetně článků z tohoto čísla. A konečně na našem novém e-shopu sedmagenerace.cz/obchod najdete různé varianty předplatného. Srdečně děkuji všem, kteří si nás předplácejí — jen díky vám totiž ještě můžeme vycházet. 

Přeji vám naprosto skvělé, doufejme již postpandemické jaro. 

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.