Editorial

22. února 2024 /
foto: AI Midjourney.
V tomto čísle se věnujeme očistě od zlozvyků, ale i mnohému jinému.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

minule jsem vám tady zvěstoval samé dobré zprávy, tak na ně nejprve navážu. Do sbírky na záchranu časopisu jste nám nakonec poslali 300 tisíc korun, za což vám jménem redakce ještě jednou srdečně děkuji. Zároveň z redakční skříně zmizely poslední kusy knihy 7.G rozhovorů Předat dětem, co je k žití — pokud byste ji ještě chtěli, můžete to zkusit v některém z knihkupectví ze seznamu na sedmagenerace.cz/30let. 

Prvním číslem 33. ročníku Sedmé generace navazujeme na téma neřestí z roku 2020, tentokrát se ale zaměřujeme na jejich překonávání. Štěpán Jindra dal vale alkoholu, Marie Schindler kávě, Žaneta Gregorová sociálním sítím, Zuzana Lunerová ledničce, Karolíně Kupkové se se svými dobrými činy svěřují woodcrafteři, Kristýna Čermáková hovoří s adiktologem Adamem Kulhánkem o nástrahách tabakismu, Kristýna Kousalíková zjišťuje, jestli jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, a Ján Markoš připomíná, že jsme neporazitelní, pokud se dotýkáme Země i sebe navzájem. 

Jako obvykle v čísle najdete i řadu jiných témat, mimo jiné jsme se vypravili na Yukon, do kostarického pralesa nebo pozoruhodného světa filosofa Davida Abrama. V dalších číslech tohoto ročníku se pak můžete těšit na venkovské kmeny, elektromobilitu, zdravější jídelny, práva přírody nebo eko-hoaxy. Doufám, že vás inspirují k četbě, či dokonce k pořízení předplatného. 

Za veškerou podporu děkuje a jarní očistu přeje 

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.