Editorial

22. srpna 2022 /
foto: archiv F.
V tomto čísle se věnujeme dalším souvislostem ruské války v Ukrajině. Ale nejen jim.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

po dvou válečných číslech si tentokrát letně (zdánlivě) oddechneme na venkově, respektive ve městech. V sedmi textech se mimo jiné ptáme, jak se tam vyrovnávají s klimatickými změnami, jestli ještě existuje venkovská komunita, jak si zařídit bydlení v maringotce, proč se na venkov odstěhovat nebo čím inspirují Kodaň a Vídeň. 

V rozhovorech jsme tentokrát probrali vlky a ovce v Beskydech (Martin Konupka), potenciál ekozemědělství a agroekologie (Urs Niggli) i sto let Ligy lesní moudrosti (Tomáš Sadílek). Seriál Ekozáseky přináší tasmánský příběh farmaceutky Karoliny Škráškové, Mladí reportéři si tentokrát posvítili na ohroženou ZátOKu pOKoja v Trenčíně a v Kurzu mediální sebeobrany rozebírá Radovan Plášek navýsost aktuální vztah dětí a digitálních médií. Duchovnější rozměr Generace tentokrát reprezentuje esej Barryho Lopeze Krajina a příběh v překladu Luďka Čertíka. 

V e-verzích a na webu najdete dalších osm textů, které se nám do tištěného vydání nevešly — bohužel si vzhledem k současným cenám papíru nemůžeme dovolit více stran. Předplatitelé*ky se na adrese sedmagenerace.cz/podcast/ můžou též těšit na audioverze přibližně deseti článků z každého čísla.

Na závěr dovolte informaci z redakční kuchyně: naše dlouholetá koordinátorka Simona Horká se opět vydává na mateřskou „dovolenou“, takže jí jménem redakce děkuji za nesmírnou obětavost a na uvolněné místo srdečně vítám Kristýnu Hájkovou, kterou znáte ze sloupku La Lupa. 

Osobní i obecní renesanci přeje 

Vít Kouřil  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.