Editorial

18. prosince 2018 /
foto: Nick Jaussi
Do příštího roku vám přejeme, ať (nevy)hoříte.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

dojdou-li vám síly, nedej bože když vyhoříte, ať už se v životě věnujete čemukoli, je třeba zatáhnout za záchrannou brzdu. Zvolnit, pořádně spát a jíst, pročistit si hlavu, poradit se s někým, přijmout vlastní limity, a namísto nekonečného kolotoče uzávěrek „být jen tak“, jak zpívá Mňága a Žďorp. Jistě, lépe se to píše než dělá. Každopádně je dobré mít takové „know how“ po ruce, o což jsme se v tématu tohoto čísla snažili.

Z dalších textů bych vás rád upozornil na poslední díl seriálu Na samotě, s jehož autorkou Veronikou Kickovou se však neloučíme nadobro. Za druhé na reportáž Martina Vyhnala z islandského Sólheimaru, nejstarší ekovesničky na světě, a do třetice na ukázku z nové knihy spisovatele Charlese Eisensteina Klima: nový příběh, v níž klimatickou krizi nahlíží z integrálního hlediska.

Závěrem roku tradičně děkuji všem dobrodincům, kteří Sedmou generaci provedli dalším ročníkem: redaktorům a redaktorkám, redakčním radním, stážistkám, externistům, inzerentům, donorům a samozřejmě i vám, našim čtenářům a čtenářkám. Doufám, že nám zachováte přízeň i v 28. ročníku. Mimo jiné v něm chystáme seriál o degradaci půdy a témata o soběstačnosti, obchodu s divokými zvířaty nebo o sociálních aspektech bydlení. Připomínám ještě, že k předplatnému nově nabízíme Šelmí kalendář Hnutí DUHA a recyklované zápisníky od malé dílny Papidu.

Lepší devítkový než osmičkový rok přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.