Ekologistika on the road

11. srpna 2013 /
foto: archiv fotobanky

Nebe a dudy, oheň a led, vojna a mír… ekologie a logistika. Nesmyslné převážení potravin z jedné strany kontinentu na druhou, devastace krajiny dálničními tepnami a přilehlými kilometry skladišť. Posledně jmenované nesl těžce například prezident Václav Havel. Logistický moloch se tak stal jedním ze synonym pro nezodpovědné až nesmyslné nakládání se zdroji. Jen za loňský rok připadlo na tuzemskou silniční nákladní dopravu 51 228 milionů tunokilometrů. Zároveň ale lusknutím prstu jen tak nezmizí. Namísto protikladné asociace se tak nabízí otázka: může být logistika ekologická?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.