Genderové nerovnosti v české škole

25. října 2005 /

Zdravotní bratr a počítačová expertka — leckomu by se to mohlo zdát nepatřičné. Dívky jsou přece citlivější a pečlivější, hoši naopak disponují logickým uvažováním, bystrostí úsudku… Nebo je to jen naše stereotypní představa, vtloukaná do hlav dalším generacím? Stejně jako ve zbytku společnosti se vir genderové diskriminace usídlil i ve školách. Na nejkřiklavější příklady nerovnosti si posvítila Lucie Jarkovská z Gender centra brněnské Fakulty sociálních studií.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.