Go West — Go East

5. srpna 2014 /
foto: Anton Novoselov

Když v roce 1993 vydalo synthpopové duo Pet Shop Boys svůj cover starší písně Village People Go West, jako by tou žvýkačkovou slátaninou potvrzovalo nástup „neoliberálního bezčasí“ Francise Fukuyamy. Sovětský svaz — strážce poslední velké, zpátečnické filosofie — otevírá své hranice. Nad šedou Moskvou se roztahuje modré nebe a tvrdou disciplínou vysochaní Sověti kráčejí slavobránou k Západu užívat si míru, slunce a pláží. To vše podkreslují vokály linoucí se z úst růžové afroamerické Sochy Svobody. Dějiny ustrnuly. Ne však navěky

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.