Internet: on je žena?!

10. srpna 2005 /

Pokusíme-li se zamyslet nad internetem jako médiem 21. století, můžeme se snadno ocitnout v křehkém prostoru existenciálních úvah. Internet má na jednu stranu nepochybný potenciál nekonečně, až jaksi halucinogenně zrcadlit vztah člověka ke světu. Na druhou stranu je pro toto médium příznačná jistá hra(vost) a nezávaznost v komunikaci. Následující text se zabývá internetem jako uměleckým prostředím, které by mohlo teoreticky nastolit rovnost: mimo jiné i mezi rody. Článek představuje subjektivně vybraná netartová díla, a zaznamenává tudíž jen jeden z mnoha pohledů na tzv. netart.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.