Jan Patočka: Povznést se z ontologického bezdomovectví

11. srpna 2012 /
foto: archiv F
Letos uplynulo 35 let od smrti profesora filosofie Jana Patočky. S jeho jménem se často setkáváme v literatuře blízké environmentální oblasti — připomeňme například tituly Erazima Koháka nebo Václava Bělohradského. Nedávno jsem se během listování několika „zelenými“ knihami sám sebe zeptal, zdali a jak tento významný český fenomenolog reflektuje ve svých myšlenkách také ekologický rozměr. Vzal jsem si proto jeho poslední a pro laika také nejsrozumitelnější knihu Kacířské eseje o filosofii dějin a doufal, že něco naleznu. V duchu této naděje se přeci jen „ekologická rovina“ objevila.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.