Kosení jako návrat k procítěnějšímu životu

25. srpna 2021 /
foto: Mariana Arkai
Pramen síly se sbírá nejprve v náznacích, s počínajícím rozbřeskem však čiře prýští ven. Nová krev se vlévá do žil a kořenů, vystupuje z půdy a prochází pohybem skrze ostří kosy zpět pod povrch. Osvěžující vzduch prosycený vlhkostí a rozjitřená energie nutí dýchat zhluboka, plnými doušky nabírat životodárné umění zpěvu v souznění s krajinou. Esence země v jistotě, vody v rose a mracích, ohně ve slunci, vzduchu v poryvech větru a éteru v duši jsou v jedné chvíli tak blízko sebe, až se hranice mezi nimi stírají. Teprve tehdy lze cítit pronikavou krásu zrodu dne.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Kosení jako návrat k procítěnějšímu životu

  1. Zdeněk napsal:

    Úžasný nápad úžasných lidí na úžasném místě. Zaplať pánbůh za takové duše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.