Možná čelíme konci života

Stephan Harding vystudoval zoologii a doktorát získal v oboru behaviorální ekologie. Koordinuje magisterský program Holistická věda na britské Schumacher College, kde rovněž vyučuje. V Brně strávil předvánoční týden se studenty environmentalistiky. Záhy si získal jejich přízeň: výklad střídaly diskuse, rozjímání doprovázené hrou na kytaru či kvatro a prožívání v terénu. Ukázková aplikace holistického přístupu, o kterém jsme si s ním povídaly v čajovně na Skleněné louce. Jak vnímá naši společnost člověk, který každé ráno děkuje bakteriím dutiny ústní za to, že jsou s ním?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.