Na vegany jsem už alergickej

22. června 2020 /
foto: Artur Tumasjan
Při sledování střetů a debat týkajících se zvířecích práv a veganství lze získat dojem, že jsou od sebe oba tábory zastávající buď karnistickou, nebo veganskou ideologii odděleny nepřeklenutelnou řekou, která znemožňuje nalézt společnou řeč. Je tomu opravdu tak?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Jeden komentář: “Na vegany jsem už alergickej

  1. Eva Hauserová napsal:

    Mně v těchhle diskusích opravdu chybí možnost, že by člověk jedl živočišné produkty pouze z ekologického zemědělství nebo od známých farmářů a byl si jistý tím, že zvířata byla po celý život chována v pohodě. Sama se to tak snažím dělat, kromě toho, že se vůbec snažím živočišné produkty omezovat kvůli jejich ekologické stopě. Ale zříkat se sýrů nebo vajíček úplně, zatímco dlouhé generace mých předků je jedly a žily s těmi zvířaty v harmonické symbióze, je na mě prostě moc. Myslím, že hodně lidí to má podobně. Když tyto postoje pomíjíte, dostáváte se do vyhroceného, konfliktního modu. Eva Hauserová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.