Naučme se s nimi žít

21. února 2022 /
foto: archiv F.
Už přes dvacet let jsou mezi námi. Vlci. Jsou naší největší přirozenou šelmou a udržují řád v přírodním koloběhu života. Obsadili česká pohoří a každým rokem zde vyvádějí vlčata. Dva různé přístupy k jejich návratu zdokumentovali filmaři ve snímcích Beránek a vlk a O vlcích a lidech. Jeden popisuje změny, které musely nastat u pastevců ovcí a dalšího dobytka, aby s vlky na svém území mohli fungovat nadále. Druhý pojednává o práci ochranářů a vnímání této šelmy společností — od myslivců po turisty. Přesto se filmaři na jednom shodují: vlci tu jsou a budou a my se musíme naučit s nimi žít.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.