Neviditelné stehy oděvního průmyslu

23. června 2019 /
foto: Stanislav Komínek, NaZemi (vše). Indie je ovlivněna tradičním kastovním systémem a po dlouhá staletí děti dědí práci svých rodičů. Také umění šít boty se předává z generace na generaci. Tlakem OSN a zahraničních firem se dětskou práci podařilo odstranit z velkých továren. Většina dětí se však přesunula do menších dílen, na ulici nebo pracují v domácnostech.
Se Stanislavem Komínkem jsem se nedávno domlouvala na okolnostech Férové snídaně, kterou pro celou republiku organizuje, a já jsem se její odnož chystala uspořádat u nás ve Slivenci. Dříve pracoval v organizaci NaZemi a nyní působí ve Fairtrade Česko a Slovensko. A i když jsme se nemohli vidět osobně, do jeho telefonického vyprávění o poměrech v továrnách na obuv a oděvy se nebylo těžké zaposlouchat.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.