Nové číslo 7.G: Zelená bitva vzplála?

27. října 2017 /
foto: archiv F

Má se ekohnutí inspirovat socialismem? Kam s textilem? Mají polonomádští Masajové budoucnost? Jak zasadit dlouhověký strom? Daří se nám mediálně vzdělávat mládež? Proč by ženy neměly vydělávat méně? Jaké eko-vysvědčení si zaslouží politické strany? Proč je život bez odpadů lehký? Jak bude Brno vypadat v roce 2050? Může válka změnit člověka k lepšímu? Jakými zájmeny označovat přírodní svět? Proč si přečíst Citový život zvířat? Jak se žije na horské samotě? Dá se se změnou klimatu naučit žít? Kam jít a co dělat?

V hlavním tématu čísla reflektujeme – 100 let od říjnové revoluce v Rusku – snahy o skloubení ekologického a socialistického hnutí, a to s pomocí textů filosofa Martina Dokupila Škabrahy, mezinárodního koordinátora Strany zelených Anglie a Walesu Dereka Walla a ekoaktivisty Josefa Patočky.

Do čísla jsme dále připravili tři rozhovory: Magdalena Hronová vyzvěděla od Bey Johnson, co obnáší bezodpadový životní styl, Magdaléna Vaculčiaková hovořila s válečnou reportérkou Stanislavou Harkotovou a Renata Svobodová zpovídala klimatologa Alexandera Ače.Reportážně přibližujeme život tanzanských Masajů, rozebíráme globální byznys s textilem, projekt Brno 2050 nebo eko-programy politických stran. V Kulturní zahradě recenzujeme knihu Petera Wohllebena Citlivá zvířata a publikujeme esej Robin Wall Kimmererové o přírodě a jazyce.

Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler všímá zdejší mediální ne/gramotnosti, Šetrnější spotřebu tentokrát Dominik Grohmann věnuje udržitelnému vysévání stromů. Po úspěšném seriálu Tradice začíná Veronika Kicková s cyklem Na samotě. Další díly přinášejí filosof Josef Šmajs, vlčice Martina Valentíková (platová nerovnost mužů a žen), poslední (a jako vždy neomylnou) bioastrologickou předpověď pak pronáší Bedřich Vypera. Vydání doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Lepší politické i osobní konstelace přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.