Po městě s lopatkou a hrabičkami

9. dubna 2016 /
foto: Prazelenina, foto: Michal Hartl.

Komunitní zahrada, termín, který ještě před pár lety v České republice téměř nikdo neznal, plní poslední jarní sezony vydání novin, časopisů i televizních pořadů. Nejedná se pouze o zprávy pro zapálené zahrádkáře, pěstování potravin ve městě se u nás pomalu stalo trendy aktivitou, do které se zapojují lidé různých věkových skupin. Komunitní zahrady často vyzývají k oživení sousedské komunity, k prolomení pocitu odcizenosti obyvatel městských sídlišť a obytných čtvrtí. Jak se jim to daří a co dalšího nabízejí?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.