Mýval severní: roztomilý prevít

Sedmá generace 3/2022
Sedmá generace 3/2022
Mýval severní: roztomilý prevít
Loading
/

Mnoho invazních druhů se do České republiky dostalo neúmyslně díky mezinárodní přepravě zboží, některé jsme však schválně vysadili, aniž bychom věděli, jaké to bude mít následky a kolik to bude budoucí generace stát. A právě to se stalo v případě mývala severního, který byl přivezen do Evropy úmyslně s cílem „obohatit“ evropskou faunu i šatníky. Po bezmála století jsme nuceni řešit škody tohoto rozhodnutí, včetně těch ekonomických. Jak tedy lze dalšímu šíření mývala předejít a minimalizovat škody, které způsobuje? A můžeme jej z našich končin úplně vystrnadit?

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 3/2022.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.