Nomád, velbloudice a karavanová síť

20. prosince 2021 /
foto: Marie Drahoňovská (vše). Goran a jeho velbloudice Gini
Sedmá generace 6/2021
Sedmá generace 6/2021
Nomád, velbloudice a karavanová síť
/

S technickým rozvojem, který umožňuje rychlé přesouvání lidí i zboží, význam přístřešků, zvaných karavanseráje, vymizel. A s nimi i nomádi. Tedy téměř, jeden z posledních žije na hranicích Gruzie s Ázerbájdžánem se svou velbloudicí. „Žít v buržoazii je krásné, snadné. Až na to, že je to strašná nuda,“ říká Goran, jehož snem je — stejně jako u nás ostatních — být šťastný. Podle jeho slov ale štěstí nenajdeme ani v penězích, ani v majetku, ale ve svobodě, přátelství a přírodě.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (6/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.