Otevři svou mysl, ale zase ne moc

15. května 2023 /
foto: coltsfan, Pixabay.com.
Sedmá generace 2/2023
Sedmá generace 2/2023
Otevři svou mysl, ale zase ne moc
/

Krajně pravicové a konspirační ideologie s kořeny v zámoří našly způsob, jak oslovit i odlišné publikum ve střední Evropě. Jsou to teorie o nadřazenosti Slovanů, které se v poslední době šíří i v Česku a propojují třeba původně americkou konspirační teorii QAnon či jiné extremistické myšlenky s duchovnem. Toto spojení bývá označováno jako konspiritualita a v tuzemsku je její základnou sociální síť Telegram.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 2/2023.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Jeden komentář: “Otevři svou mysl, ale zase ne moc”

  1. Zdeněk Krejčí napsal:

    Moudrost je posvátná, založená na osobní zkušenosti, poznání. . Chybí zkušenosti, jelikož se smysl a naplnění života většiny zvrhlo k bezohledné honbě za hmotnými statky a tak se moudrost nemá jak tvořit. Většinou, když je člověk moudrý, naslouchá vnitřnímu hlasu, který jde mnohdy i proti proudu, nikdy si nevezme víc než sám potřebuje a váží si mála. Moudrosti ubývá s tím, jak se vzdalujeme přirozenému životu založenému na vnitřních hodnotách, prožitcích a pravdách. Do hlav jsou nám instalovány cizí pravdy, mnohdy těch, kteří nejsou vůbec moudří a ani inteligentní, kteří jsou ze strachu obklopeni povrchními věcmi, zážitky a mocí. Nejenže chybí moudrost, ale i selský (logický) způsob myšlení. Chybí přirozená inteligence, kterou se snaží nahradit programem těch, kteří z toho mají nějaký profit. A tak většina nemá ani svůj názor, jen papouškují pravdy mainstreamu a ještě jsou schopni tyto programy a vzorce bránit, ačkoliv je vykořisťuje, ponižuje a znehodnocuje jejich bytostní úděl.. jsou tak nebezpečně zpracování, že i když mají důkazy, argumenty a dokonce i vnitřní přirozený pocit, že je něco špatně, neustále budou tvrdit opak, aniž by zapojili aspoň obyčejný rozum.. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.