Svět bez konce: klimakomiks dle jaderné velmoci

19. prosince 2023 /
foto: Vizualizace: Vít Kouřil s pomocí AI.
Sedmá generace 6/2023
Sedmá generace 6/2023
Svět bez konce: klimakomiks dle jaderné velmoci
Loading
/

Fenomén klimatické krize zasáhl už i svět komiksu a jeho fanoušků. Díky spolupráci francouzského odborníka na energetiku Jeana-Marca Jancoviciho a známého komiksového tvůrce Christopha Blainema na svět přišla kniha Svět bez konce, kterou letos česky vydalo Argo. Autorský záměr nebyl snadný: vysvětlit pomocí ilustrací historii a principy produkce energie, míru energetické závislosti lidstva i změny, které je nutné udělat při ústupu od fosilních paliv.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 6/2023.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.