Znepokojení senioři za klima?

27. listopadu 2023 /
foto: Akce Extinction Rebellion v Londýně, 2019, foto: Stefan Muller.
Sedmá generace 5/2023
Sedmá generace 5/2023
Znepokojení senioři za klima?
Loading
/

Najít seniora nebo seniorku, co je aktivní v klimatickém hnutí, není jednoduché. I když v Česku pár jednotlivců máme, může jim větší zapojení komplikovat zdravotní stav nebo neexistující kolektiv v blízkém okolí. Nebo prostý fakt, že o akci nevěděli nebo se necítili pozvaní. V zahraničí se lidé staršího věku sdružují k ochraně klimatu už roky. Objeví se i u nás Senioři za klima? Nebo je klimatické hnutí natolik inkluzivní, že dokáže nejstarší zapojit?

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 5/2023.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.